BKW B40005101 Noise Reducer
(No reviews yet) Write a Review
Brand
BKW
SKU:
B40005101
Condition:
New
Weight:
1.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Brand
BKW
SKU:
B40005101
Condition:
New
Weight:
1.00 LBS
Have Questions? Ask a Tech!
  • Genuine OEM Parts
    Offering genuine parts for your specific brand.
  • In-House HVAC Techs
    We help you diagnose, find, and install the part.
  • Guarantees & Returns
    Easy returns on uninstalled parts + 1-year warranty for mfg defects
  • Expedited Delivery
    Offering competitively-priced expedited shipping.
BKW B40005101 Replacement Part
Includes:
  • (1) - Noise Reducer (B40005101)
Specifications
  • Manufacturer: Murr Elektronik
  • Manufacturer Part #: B40005101
  • Color: Black
  • 3 X 575 V~/7,5 kW
  • 400 Hz
Country of Origin: Germany
Replaces Old BKW Part Numbers
  • There are no older part numbers.
Other Part Numbers
Art No. 236091, MURR ELEKTRONIK, 3 X 575 v, 7.5Kw, 400Hz, VDR3BU<575V-<7.5kW, Noise Reducer, Reducer,